Korisnik:
Lozinka:

Svjetski dan osoba s Down sindromom

21. ožujka u svijetu se obilježava kao Svjetski dan osoba s Down sindromom. Obilježavanju ovog dana pridružila se i naša škola nekoliko dana ranije, 19. ožujka.

Za ovaj dan učenici su zajedno sa svojim profesorima pripremali i ukrašavali darove, napisali pisma dragim gostima, izradili edukativne plakate, ukrasili školu i vrećice za poklone te osmišljavali radionice u kabinetu ugostiteljskog posluživanja.

Tijekom poslijepodneva, 19. ožujka 2018., dragi članovi Udruge Sindrom Down 21 Split posjetili su našu školi te su se družili na radionici u kuhinji s našim učenicima i profesorima. Uz savjete profesora Nikice Ševe i pomoć učenika kuhara dragi su nam prijatelji spravljali trogirske rafiole. Cijelo vrijeme zajedno s učenicima konobarima posluživali su piće na šanku, a kasnije rafiole i palačinke.

Naši učenici su pokazali veliku ljubav i toplinu prema njima. Uživali smo gledati kako ih strpljivo uče i pomažu im s osmijehom na licu te kako se rađaju nova prijateljstva. Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali u našim aktivnostima, pokazali nam da imaju ogromno srce i shvatili kako su razlike  dar koji pokazuje svu ljepotu ovoga svijeta.

Ovo popodne u našoj školi bilo je ispunjeno osmijehom, poljupcima i iskrenim zagrljajima, a dragi su nas prijatelji uvjerili kako je kromosom viška kromosom ljubavi. Nadamo se novom susretu što prije.

Atmosferu ovoga dana možete pogledati u galeriji fotografija.

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2018.

« Studeni 2018 »

e-dnevnik