Rezultati natjecanja kuhara i konobara

Fotografije sa ovih natjecanja možete vidjeti u našoj Foto-galeriji.

Regionalno natjecanje „GASTRO 2010“ održano u Pločama, 10. i 11. veljače 2010.

Naša škola sudjelovala je u nekoliko disciplina:

1. Pripremanje slanog izloška. Sudjelovala učenica Ljubica Čović i osvojila treće mjesto.
  2. Pripremanje jela pred gostom – flambiranje. Sudjelovao Mate Racetin i osvojio četvrto mjesto.
  3. Pripremanje barskih mješavina. Sudjelovao Marko Tešija i osvojio osmo mjesto.

Uz naše učenike bili su i njihovi mentori Anđa Civadelić i Nikica Ševo, te ravnatelj Ivan Grga.

Međunarodni gastronomski festival „BISERI MORA 2010“ – 08. travnja 2010.

Našu školu predstavljali su učenici-kuhari: Ana Alajbeg, Mateo Jakus i Ivan Gulišija, te voditelj mentor Nikica Ševo i ravnatelj Ivan Grga.

Naši učenici sudjelovali su u tri kategorije:

• Hladna plata –more (osnovna namirnica – tuna). U ovoj kategoriji osvojili su treće mjesto.
  • Toplo- moderno jelo (osnovna namirnica – piletina). Osvojili su treće mjesto.
  • Desert od sira (osnovna namirnica – sir i čokolada). Osvojili su treće mjesto.

Natjecanje u rezanju i posluživanju pršuta „BuraCup 2010“ – Sinj – 23. travnja 2010.

Turističko-ugostiteljska škola iz Splita i Poduzetnički centar Sinj, organizirali su natjecanje u rezanju i posluživanju pršuta koje se održalo u petak, 23. travnja 2010. u hotelu Alkar u Sinju, a u sklopu Sajma pršuta.

Natjecanje je bilo namijenjeno učenicima Turističko-ugostiteljskih škola za zanimanja konobar, kuhar i turističko-hotelijerski komercijalist. Natjecali su se po dva učenika iz svake škole (jedan je rezao pršut na pomoćnom stolu i stavljao na tanjur te dekorirao), a drugi je posluživao goste, otvarao vino i rješavao situacije iznenađenja.vrijeme predviđeno za te radnje bilo je 12 minuta.

Našu školu su predstavljali: Ljubica Čović  i Ante Žarković   sa svojim mentorima Anđom Civadelić  i Nikica Ševo.

Vrijedno je spomenuti da je naša ekipa osvojila zlatnu plaketu za najatraktivniji nastup.

Sve čestitke našim učenicima i njhovim mentorima.

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2010.

« Svibanj 2024 »