Korisnik:
Lozinka:

Igraj! Uči! Pobijedi!
Pokaži svoje znanje i zavladaj SafetyNet kvizom o sigurnosti na Internetu

eXTReMe Tracker

Dan ružičastih majica

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, poznatiji pod nazivom Dan ružičastih majica,   obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja o podršci borbe protiv vršnjačkog nasilja pojavila se 2007. u Kanadi, nakon što je dječak koji je u školu došao u ružičastoj majici u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao žrtva nasilja. U znak podrške tom dječaku, njegovi školski kolege također su odjenuli ružičaste majice, a njihova je poruka protiv nasilja uskoro poprimila globalni karakter.

U srijedu, 28. veljače 2018., u našoj školi obilježen je Dan ružičastih majica. Učenici su sa profesorima izradili edukativne plakate i letke, ružičaste vrpce i majice sa porukama te kratki film o vršnjačkom nasilju. Osim toga, profesori i učenici pripremili su fritule i kroštule kojima su se mogli poslužiti posjetitelji štanda. Sve ovo učenici su prezentirali tijekom cijelog dana u prostorima škole, a planiramo isto predstaviti i našim sugrađanima. Dio učenika drugih, trećih i četvrtih razreda educiran je za provođenje radionica o vršnjačkom nasilju na kojima će svoje kolege upoznati o vrstama nasilja i načinima borbe protiv istog.

Atmosferu ovog dana pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Administrator   datum: 10. 3. 2018.

« Srpanj 2018 »