Trkom protiv depresije

U petak, 27.09.2019. održala se utrka "Trkom protiv depresije" koju su organizirali SSŠ Blaž Jurjev Trogiranin i SŠ Ivana Lucića povodom Europskog dana borbe protiv depresije koji se obilježava 1. listopada.

Cilj ove akcije je bio osvijestiti i informirati učenike o ovom velikom problemu današnjice te načinima prevencije. Kako se depresija javlja kod mladih znatno češće nego što ljudi misle učenici će unutar škole biti educirani o posljedicama, načinima pomoći i prevenciji depresije.

Učenici su trčali 2 km, a učenice 1 km oko stare gradske jezgre startom kraj kule Kamerlengo. Sudjelovalo je 70-ak učenika. Najbrži učenici su nagrađeni medaljama i novčanim bonovima iz Intersporta:

Učenice: 1. Matea Tomić (SSŠ B.J.T.), 2. Sara Baturina (SŠ I.L.), 3. Marija Matijaš (SŠ I.L.)

Učenici: 1. Enio Ratković (SŠ I.L.) s vremenom, 2. Lucijan Drnasin (SŠ I.L.), 3. Marin Ljubica (SŠ I.L.)

U organizaciji su sudjelovale psihologinje Marija Bilić i Manuela Ujević te profesori Ana Coce Novak, Lucijana Škrlj, Ante Miše, Sandra Baturina, Željka Bakotin i Antonija Posavec.

Posebno bi htjeli zahvaliti svima koji su nam pomogli realizirati ovu utrku, a to su: Grad Trogir, General studio koji nam je donirao prekrasne medalje, TZ grada Trogira i Zajednica sportova grada Trogira koji su nam donirali majice, Policijskoj postaji Trogir koja se brinula za sigurnost naših učenika na cesti, ravnateljici Karmen Sinanović i ravnatelju Jakši Geiću koji su omogućili provođenje ove aktivnosti te  nagrade u Intersportu i vodu za natjecatelje.

Nadamo se da će ova utrka postati dio tradicije i preventivnih programa naših škola i da će privući pažnju učenika i  potaknuti ih na bavljenje tjelovježbom kako bi postigli i održali tjelesno i mentalno zdravlje.

Pripremila: Ana Coce-Novak, prof

Vidi fotografije :

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2019.

« Svibanj 2024 »